חיפוש והפקה של נפט וגז

חברות ישראליות רבות מעורבות בחיפוש והפקה של גז וביתר שאת מאז התגליות של שדות הגז "תמר" ו"לוויתן". פעילות זו אף משכה לאחרונה את אחת מחברות הענק בתחום האנרגיה, עם רכישת חברת נובל אנרג'י על ידי ענקית האנרגיה הבינלאומית "שברון".

חברות ישראליות גם מעורבות בפעילות חיפוש והפקה בחו"ל. חברת "דלק" רכשה את חברת הקידוחים הקנדית "איתקה", אשר רכשה את פעילותו של שברון בים הצפוני; חברת "נאוויטס פטרוליום" הישראלית רכשה פעילויות נפט וגז במפרץ מקסיקו, טקסס ואיי פוקלנד; ושותפות האנרגיה "רציו פטרוליום" רכשה זכויות לחיפושים בגיאנה, סורינאם, הפיליפינים, מלטה ואירלנד.

שבלת ייצגה ומייצגת חברות העוסקות בפעילות הפקה של גז ונפט מאז גילוי שדה "עלמה" במפרץ סואץ (40,000 חביות ביום), על ידי "Superior Oil", שהייתה בזמנו חברת הנפט העצמאית הגדולה בעולם (נרכשה על ידי מוביל בשנת 1980), ושדה הגז "כרם שלום" בצפון סיני (על ידי קבוצת מונקריף מ-Fort Worth), ובשנים האחרונות הפירמה מייצגת ומלווה את פעילותה הבינלאומית של "רציו פטרוליום", שפועלת למציאת מאגרי גז ונפט בשווקים זרים, והיא ייצגה את רציו פטרוליום במשאים ומתנים בנוגע להסכמי הפקה משותפים עם ממשלות מלטה, גיאנה והפיליפינים, כמו גם בהסכמי העברה ומכירה של זכויות ((Farmout והסכמי תפעול משותף (JOA) עם התאגיד הבינלאומי "אקסון מובייל", ענקית האנרגיה הבינלאומית "הס", חברת "טולו אויל" ואחרים.

לשבלת ניסיון רב ממקור ראשון בטיפול בכלל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לתפעול יומי ושוטף של פעולות חיפושים והפקה של גז ונפט, הן ביבשה והן בים.

הצוות