קנאביס רפואי: תשואה למשקיעים ואופק לעשרות שנים קדימה, עו"ד אדם דוזטס

הפוטנציאל הכלכלי האדיר של קנאביס רפואי מעבר למכירתו

זה הזמן לפתח ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר הקשור לקנאביס רפואי – לא במכירת סחורות בלבד, אלא במוצרי צריכה ויצירת קניין רוחני עם תשואה למשקיעים ואופק לעשרות שנים קדימה.

קראו עוד על איך עושים זאת נכון.

קנאביס רפואי, כולם רוצים להיות שם. בכל שנה מוגשות למשרד הבריאות מאות בקשות רישוי קנאביס. ההיצע והביקוש ימשיכו לגדול, ולכאורה נדמה שמדובר בבוננזה, אבל יגיע שלב שההיצע והביקוש יתאזנו. אז רגע לפני שהמחירים ירדו, זה הזמן לפתח ולקדם את הפוטנציאל הכלכלי האדיר, הקשור לקנאביס רפואי. לא במכירת סחורות בלבד, אלא במוצרי צריכה, ביצירת קניין רוחני עם תשואה למשקיעים, ואופק לעשרות שנים קדימה. עתיד הקנאביס הוא בטכנולוגיה, במיוחד אצלנו, שרובה מיועדת לתעשייה הרפואית, אבל כדי שזה יקרה, המדינה חייבת להסיר חסמים בירוקרטיים. 

דבר ראשון להסדיר את הייצוא בהקדם, אנחנו כבר מאחרים בזה. רשויות המדינה לא ערוכות לייצוא מבחינת מכס ומיסים. תעודות המונפקות על ידי משרד הבריאות של יצרני הקנאביס, לא עונות על הדרישות של מדינות האיחוד, ותעזור גם הקלה רגולטורית על העוסקים בתחום, כפי שמקובל ונהוג בתעשיות מפותחות אחרות. למשל, יש צורך בין היתר בקבלת אישור של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות ומשטרת ישראל, לכל בעלי העניין בחברה, לרבות בעלי עניין זרים, ובהעדרו, קיים סיכון לאובדן הרישיון. רק ברגע שתהיה התקדמות מדעית ורגולטורית משמעותית, חברות הפארמה יכנסו למשחק. לישראל יש מוניטין רב בהייטק, בחדשנות ובמחקר, לרבות בתחום הקנאביס. יש מוסדות מחקר וחוקרים מהשורה הראשונה. יש חלון הזדמנויות, וככל שהרגולציה והמדע יתקדמו, גם התעשייה תתפתח. תגבר התחרות, ושחקנים מאוד גדולים, לרבות בינלאומיים, יכסנו למשחק. עכשיו זה הזמן לפתח ולבסס תעשייה יציבה וחזקה.     

לקריאת הכתבה המלאה

חדשות נלוות