רגולציה וציות

השוק הישראלי מתאפיין ברגולציה כלכלית מאתגרת ובאכיפה אזרחית ומנהלתית יעילה. בסביבה מורכבת המשתנה ללא הרף, שבלת מציעה פתרונות ציות לעמידה ברגולציה המבוססת על מומחיות וניסיון מוכח. מחלקת רגולציה ואכיפה תאגידית מיישמת גישה רב-תחומית להתוויית תוכניות ציות המגנות על בעלי העניין השונים של חברות מפני חבות משפטית ופיננסית, תוך מתן גמישות עסקית אופטימלית.

היכרותנו עם שיטות העבודה, החוק והשוק מאפשרת לנו לסייע ללקוחות בפעילויותיהם העסקיות השוטפות ולהעניק ייעוץ משפטי אסטרטגי בנוגע למיזמים חדשים בתחומי רגולציה עיקריים. אנו עוקבים אחר הליכי חקיקה, החלטות ממשלה ושימועים בנוגע לתקנות כלכליות, ולכן מזהים בשלב מוקדם תהליכים העשויים להשפיע על הלקוחות, ומייעצים על נקיטת צעדים רצויים או קיימים בנושאי רגולציה.

אנו מסייעים לחברות לגבש וליישם תוכניות ציות מותאמות, אשר לעיתים כרוכות בהיתרי פעילות, ביצוע הערכות סיכונים וציות בתאגידים, הדרכות ובדיקות נאותות, ליווי חקירות פנימיות וביקורות, סיוע ביישום החלטות לאחר סיום חקירות פנימיות וייצוג לקוחות מול רשויות אכיפת החוק והכנסת.

תעופה וחלל

ישראל רשמה הישגים מרשימים בתעשיות התעופה והחלל. היא נחשבת למובילה עולמית במערכות כלי טייס בלתי מאוישים ומערכות חלליות ופועלים בה קונצרנים תעשייתיים ומבוססים לצד חברות סטארט אפ חדשניות.

לשבלת צוות עורכי דין מנוסה המעניק שירותים משפטיים לחברות שונות בתחום התעופה והחלל, כגון יצרניות מערכות או תת-מערכות של רחפנים, תוכנה, רכיבים וחברות ניו ספייס. הצוות מייעץ לחברות על ההיבטים המסחריים והרגולציה בתחום פעילותן.

הודות להיכרותנו המעמיקה והידע המקצועי שלנו בתחום אנו מלווים עסקאות מקומיות ובינלאומיות, לרבות הסכמי פיתוח, חוזי רכש מורכבים לאורך שרשרת האספקה, חוזי מכירות, מיזמים משותפים, הסכמי שיתוף פעולה, הסכמי שירות, תנאי שימוש, חוזים ממשלתיים, הסכמי רישוי, הסכמי הפצה, הסכמי ייצוג, הסכמי השקה והסדרי חכירה. אנו תומכים בטכנולוגיות ובמוצרים המתקדמים של לקוחותינו באמצעות גישות ואסטרטגיות משפטיות עדכניות.

ענפי החלל והתעופה, מעצם טיבם, נתונים לרגולציה רבה הדורשת תשומת לב מיוחדת לדרישות סטטוטוריות שונות ולעיתים גיבוש תוכניות ציות איתנות. מחלקת התעופה והחלל של שבלת מתמחה בדרישות הפיקוח על יצוא ביטחוני (אפ"י – אגף הפיקוח על ייצוא בטחוני) ופיקוח על ייצוא דו-שימושי (משרד הכלכלה), רגולציית פיקוח על הצפנה, דרישות של רשות התעופה האזרחית, דרישות של חוזים ממשלתיים, רגולציה ותוכניות נגד שחיתות ושוחד ותהליכי בחינת סיכונים בהשקעות. שבלת מסייעת ליצרנים ולמשקיעים לפלס דרכם במסגרת המשפטית המורכבת החלה על פעילותם או השקעתם בתעשיית התעופה והחלל. כמו כן, כיוון שתעשיית התעופה והחלל עושים שימוש רב בטכנולוגיות מתקדמות, כגון בינה מלאכותית, ביג דאטה ופתרונות מבוססי ענן, שבלת מציעה מערך שירותים משפטיים מקיף הנשען על התמחות מחלקותיה השונות כדי להבטיח שכל היבטי הציות לחוקים ולתקנות יילקחו בחשבון.

הצוות