אייל אורן

שותף

טל. +972-3-3075071דוא”ל. e.oren@shibolet.com

הורד VCardEcard

אייל אורן הוא שותף בפרקטיקת ההייטק בשבלת. 

אייל מתמחה בעיקר במשפט מסחרי, כאשר הניסיון שלו מורכב  משילוב ייחודי ויוצא דופן בין רקע אקדמי חזק, לניסיון מעשי עסקי ומשפטי, לצד מערכת נטוורקינג  ענפה. הדבר מקנה לו  את היכולת להבין את האתגרים העסקיים של לקוחותיו, ולהעניק להם ייעוץ שנותן מענה לצרכים העיסקיים השונים שלהם. אחת ההתמחויות בהן מחזיק אייל  היא השילוב בין  קניין רוחני וטכנולוגיה, ובתוך כך הוא עוסק במסחור טכנולוגיה, עסקאות גיוס, והקמת מיזמים חדשים. אייל היה יזם היי-טק בטרם היה עורך דין (2000-2001), מה שגיבש אצלו תפיסה לפיה הוא בוחן כל עסק או עסקה מנקודת מבט עסקית/מסחרית תחילה, ואז מאמץ עבורם את הפתרונות המשפטיים המתאימים.

במקביל,   פיתוח מומחיות בהענקת שירותים משפטיים לחברות תשתיות זרות, הפעילות בשוק הישראלי. הוא אף מייצג לקוחות מקומיים ובינלאומיים, גדולים, בינוניים וקטנים (SMB) תוך שהוא מעניק שירותים משפטיים בשוטף, כמו גם מלווה את לקוחותיו במגוון אבני דרך ב"מחזור החיים העסקי" שלהם, דוגמת מיזוגים ורכישות, עסקאות מימון, ורישוי טכנולוגיה.

אייל מוביל את הדסק הספרדי של המשרד, ומנוסה בעבודה מול הסקטור העיסקי והמשפטי הספרדי, כמו גם של מדינות שונות ביבשת אמריקה הלטינית, זאת הודות ל-20 שנות הניסיון שלו בעולם העיסקי והמשפטי בישראל ובמדינות דוברות ספרדית. מר אורן מנוסה בהבדלי התרבות העסקית בין ישראל, ספרד ואמריקה הלטינית ומסייע בגישור על פערים אלו עבור לקוחותיו. אייל מכהן כחבר ותיק בוועד המנהל של לשכת המסחר ישראל-ספרד ויוצא נשכר מרשת ענפה של קשרים בכל הרמות בספרד (קהילה עסקית, פקידי ממשל, רו"ח, עורכי דין ועוד). בהיותו דובר ספרדית שפת אם, יש באפשרותו לספק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות ישראלים במסגרת עסקאותיהם ועסקיהם ברחבי ספרד ואמריקה הלטינית, וכן לסייע לחברות זרות מכל הענפים המבקשים לעשות עסקים עם ישראל או בשטחיה.

אייל אורן הינו יליד 1972, אשר התמחה במשרד עו"ד מוביל בישראל מ-1998 עד 2000. עם סיום ההתמחות, בשנים 2000-2001, שימש כסמנכ"ל תפעול בחברת סטארטאפ Followare Web Solutions (חברת סטארט-אפ בתעשיית התוכנה/אינטרנט). בשנת 2002, הוא הקים את משרד עו"ד אורן ושות, ובשנת 2008 הצטרף עם הפרקטיקה והלקוחות להקמת משרד הרפז, אורן, אדלר ושות', אשר בשנת 2022 התמזג למשרד שבלת ושות'.

הידעת

אייל התגורר בקוסטה ריקה וונצואלה במשך 4 שנים בילדותו.

אייל חבר בוועד המנהל של לשכת המסחר ישראל-ספרד, ונהנה מרשת נטוורקינג רחבה המונה בין השאר פקידי ממשל, יועצים קהילה עסקית ועוד.

אייל משמש כחבר בוועדת המשמעת של איגוד השחמט הישראלי, בעבר שימש כחבר בוועדת הביקורת.

אייל נהנה מצילום בטבע בכלל, וצילום פרחים וציפורים בפרט.

פעילות אקדמית

אייל שימש כמרצה מן החוץ, ושימש כמנהל משותף בקליניקה לקניין רוחני, משפט וטכנולוגיה בפקולטה למשפטים של המכללה למנהל. מר אורן אף שימש כעוזר הוראה בדיני קניין רוחני לסטודנטים לתואר ראשון, ולתואר שני במשפטים של המכללה למנהל, בשנים 2005-2008.