שוק ההון וניירות ערך

כאחת מפרקטיקות שוק ההון המובילות בישראל, אנו מעורבים במגוון נרחב של עסקאות מורכבות ויוצאות דופן. בין לקוחותינו נמנים גופים רבים בשוק ההון, הפונים אלינו לקבלת ייעוץ בנוגע להסדרים סבוכים ומוצרים פיננסיים מורכבים.

הניסיון הנרחב שלנו ובקיאותנו בתחום מאפשרים לנו להציע גישות חדשניות ולהציע פתרונות לאתגרי רגולציה מורכבים. הצוות שלנו מספק חוות דעת וניתוחים משפטיים מעמיקים עבור חברות ציבוריות ופירמות ייעוץ גדולות, כגון ארנסט אנד יאנג ואנטרופי שירותי מחקר פיננסי, כמו גם חלק מהחתמים הגדולים בארץ.

מניו יורק עד שנגחאי, מלונדון עד תל אביב, אנו מחויבים להכיר את העסק שלך לפני ולפנים. לצוות המומחים שלנו ניסיון רב וחובק עולם בטיפול בחברות ציבוריות בינלאומיות ותאגידים הנסחרים דואלית, כמו גם בשוק ניירות הערך הגלובלי. 

עבור חברות רבות, הפיכה לחברה ציבורית שניירותיה רשומים למסחר בבורסה לניירות ערך מהווה קפיצת מדרגה. אנו מציעים מומחיות והכוונה מעשית מקיפה בנוגע לכל ההיבטים, המורכבויות והאתגרים הכרוכים בתהליך, החל בהנפקה ראשונה לציבור, הנפקות משניות ופרטיות וגיוס הון, דרך ליטיגציה וגישור, אימוץ והטמעה של מדיניות תגמול לנושאי משרה, ועד תוכניות ציות פנימיות בתחום ניירות הערך. הידע העדכני והמקיף שלנו יחד עם תשומת לב קפדנית לפרטים ביססו את מעמדנו כבחירה המועדפת של חתמים ומנפיקים רבים בהנפקות ראשונות לציבור בבורסות שונות בעולם.

אקטיביזם של בעלי מניות

תופעת האקטיביזם של בעלי מניות נעשית יותר ויותר נפוצה ושבלת הינה הפירמה הראשונה בארץ שהחלה לעסוק בתחום זה. ניסיוננו הרב וגישתנו הרב תחומית אפשרו לנו לפתח מחלקה המתמחה בייצוג שני הצדדים בתחום – הן בעלי המניות האקטיביסטים והן החברות.

הצוות שלנו מייעץ לחברות ישראליות הרשומות בארץ ובחו"ל לנוכח התמחותו בסוגיות תאגידיות שונות, נושאי ניירות ערך, רגולציה וליטיגציה הנוגעים לאקטיביזם הגנתי (ממשל) והתקפי (אופרטיבי) של בעלי מניות.

אנו מייעצים לחברות בנושא מוכנות לאקטיביזם ואימוץ ממשל תאגידי שמטרתו למנוע מלכתחילה אקטיביזם, בפרט בכל הנוגע לתחומים כגון תגמול בכירים, הרכב הדירקטוריון, עצמאותו והאפקטיביות שלו. ובחברות אשר נקלעות לפעולות אקטיביזם, החל מניסיונות למנות דירקטורים לדירקטוריון או להחליף את המנכ"ל, ועד לסכסוכים בקשר עם חלוקת דיווידנדים ודרישות לרה-ארגון – ניסיוננו הרב מהווה יתרון משמעותי בשולחן המשא ומתן.

שבלת מייצגת גם אקטיביסטים בהכנה של קמפיין ובהוצאתו לפועל. הצוות שלנו מזהה את החולשות ונקודות התורפה של החברה וממנף אותן ללחץ המופעל עליה לקידום יעדי האקטיביסט. אנו מגבשים תוכנית פעולה ספציפית המותאמת לאינטרסים של בעל המניות, על בסיס הבנתנו המעמיקה ברגולציה של ניירות ערך, ממשל תאגידי, מיזוגים ורכישות וליטיגציה כדי למצוא פתרונות ייעודיים לכל לקוח. אנו מפרסמים גם ניתוח שנתי על אקטיביזם של בעלי מניות בארץ. לקריאת הדו"ח האחרון שפרסמה שבלת לחצו כאן.

אכיפה תאגידית ומניעת שחיתות

מחלקת אכיפה תאגידית למניעת שחיתות בפירמת שבלת היא אחת המחלקות הייעודיות הראשונות בארץ בתחום מתפתח זה. היא משרתת לקוחות הבאים במגע ישיר או עקיף עם עובדי ממשל זרים.

כחלק מהמאבק בשחיתות של הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי (OECD) והמדינות החברות בו, בשנת 2008 חוקקה ישראל חוק ההופך מתן שוחד לעובד ציבור זר לעבירה פלילית, ובין היתר, מטיל עונשים חמורים, לרבות עונשי מאסר ארוכים וקנסות תאגידיים בסכומי עתק שעשויים להגיע לכדי מיליוני דולרים.

הדרך הטובה ביותר להתגונן מפני האשמות בתחום השחיתות בעסקאות בינלאומיות, כפי שממליץ ה – OECD, היא לאמץ וליישם מדיניות פנים ארגונית איתנה למניעת שחיתות.

אם ארגונכם מעורב בעסקאות בינלאומיות, עליכם לשקול נקיטת צעדים להגנה על נכסי הארגון והמוניטין שלו. שבלת יכולה לתפור במיוחד לארגונכם תוכנית ציות יעילה למניעת שחיתות בהתאם לחשיפתה האפשרית של החברה לשחיתות, המבוססת על מידת האינטראקציה עם עובדי ציבור זרים המשמשים כלקוחות, רגולטורים, פקידי מס ומכס, או מעניקי רישיונות, היתרים, ויזות וכדומה.

"זמינות הצוות גבוהה מאוד, העבודה שלהם נעשית ביסודיות ובמהירות. מניסיון בעבודה עם משרדים אחרים, רמת המשרד היא יוצאת מן הכלל."

– Legal 500 EMEA

"צוות בעל הרבה מיומנות ויצירתיות שתמיד נותן לנו מענה מדויק ומהיר"

– Chambers Global

“Shibolet's service levels are top-notch and their responsiveness is excellent.”

– Chambers Global
Shibolet Chambers 2020
IFLR 1000 Logo
BDI CODE
DUNS

שוק ההון וניירות ערך

הצוות