The Insiders

בהתרגשות ובגאווה גדולה, אנחנו שמחות ושמחים להשיק את ערוץ הפודקאסט החדש של שבלת, The Insiders, ערוץ הפודקאסט הראשון בארץ שמוגש על ידי פירמת עורכי דין.

בכל אחד מפרקי הפודקאסט נעמיק בנושא חם אחד, ונצלול לשיחה מרתקת עם אנשי ובוגרי שבלת, לקוחות ואנשי תעשייה שעוסקים בו באופן יומיומי, ועדיין שמחים.ות מאוד לדבר עליו ולחלוק את תובנותיהם.ן

בין הנושאים שיכללו בעונה הראשונה שלThe Insiders , יהיו פרטיות בעידן הדיגיטלי, תחבורה חכמה, השקעות אחראיות, חדי קרן, בלוקצ'יין ואחרים. יש למה לצפות!

Renewable Energies Part I

אוכלוסיית העולם גדלה בקצב מסחרר וחצתה את קו ה-9 מיליארד אנשים. נתון זה לצד ההתחממות הגלובלית המאיימת על דורות העתיד, מהווים אתגר של ממש לתעשיית האנרגיה המסורתית והמתחדשת.
בפרק החדש של THE INSIDERS שוחחנו עם עופר ינאי, יו"ר נופר אנרגיה, ושלומית הס, שותפה בפרקטיקת מימון פרויקטים, אנרגיה ותשתיות, על שלוש המהפכות המתחוללות בימים אלה בעולם האנרגיה המתחדשת – מהפכת המחיר, מהפכת הדו-שימוש ומהפכת האגירה, ואיך כל זה משפיע על הכיס שלנו.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

Poverty Eradication

מאז שפרצה הקורונה לחיינו, עלו מימדי העוני למספרים חסרי תקדים, בישראל אחוז העניים עומד על 29% ויש כיום כ-2 מיליון ישראלים מתחת לקו העוני. בפרק החדש של THE INSIDERS שוחחנו עם ליאור אבירם, השותף המנהל של שבלת, וד"ר דגנית בידרמן-שלו, מייסדת ומנכ"לית Citizen Intelligence, על פתרונות חדשניים למיגור העוני.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

Building High-Tech in the Arab society

אין מספיק ערבים בהייטק. הנתונים מדברים בעד עצמם: 48% בלבד מערביי ישראלים לוקחים חלק בשוק התעסוקה, לעומת 64% בקרב האוכלוסייה היהודית. 2% בלבד מהעובדים בתעשיית ההייטק בישראל, הם ערבים.64% מערביי ישראל לא שמעו על תחום היזמות. 78% לא מכירים עובד הייטק. בשנה האחרונה שבלת מקדמת פעילות משמעותית בזירת ההייטק בחברה הערבית, כחלק מהעשייה בסניף שבלת נצרת. בפרק זה יואב מנור ישב עם רביע זיוד, מייסד ומנכ"ל עמותת חאסוב, לשיחה על המצב כיום, ועל היוזמות בשטח ועל איך מעודדים את שילוב ערביי ישראל בתעשיית החדשנות הישראלית.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

The problem with Big-Tech

כוחן של ענקיות הטכנולוגיה עולה ועמו גם מידת החיכוך בינם לבין רשויות הממשל השונות בעולם כולו ובארה״ב בפרט. מארק צוקרברג עצמו כבר ביקר לא אחת בסנאט האמריקאי במטרה לענות על שאלות שהוצגו לו על ידי ועדות מערכת המשפט והמסחר של בית הנבחרים. כמוהו גם ג׳ק דורסי מנכ"ל טוויטר וסונדאר פיצ׳אי מנכ״ל גוגל ואלפבית. נראה שככל שכוחה של הטכנולוגיה יגבר וככל שהיא תמשיך לאיים על כוחה של המדינה, כך מראות מהסוג הזה ישנו.

דורון מוטעי וגיל רוזנברג בפרק מרתק על שני כלים קלאסיים שבאמצעותם מנסים גופי הממשל לצמצם את כוחן של ענקיות הטכנולוגיה, הגבלים עסקיים ומיסוי, בו נשאל מה עשוי לקרות בקרב המתחמם בין העולם לענקיות הטכנולוגיה.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

Impact Investments

בפרק זה שעוסק בהשקעות אימפקט, והוא הראשון בסדרת פרקים שתעסוק באימפקט, אורית מרום אלבק ואושיק אפרתי, מנכ"ל הום ביוגז, מדברים על המורכבות של הנעת פרויקטי אימפקט, הן מבחינת המעטפת המשפטית ההוליסטית, הן מבחינת המודלים המימוניים הרלוונטיים והן מבחינת איתור שותפים ומפיצים.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

Doing Business in China

בפרק החדש בפודקאסט The Insiders, התכנסו עומר בן צביאסתי איילון קובו, הנספחת הכלכלית בשגרירות ישראל בבייג'ין ויאיר אלבין, הנספח הכלכלי של ישראל בבייג'ינג, לפתוח לנו צוהר לסין, מדינה שערכיה המסורתיים ותרבותה, חיים בכפיפה אחת עם השאיפה המוצהרת שלה להיות הכלכלה המובילה בעולם.

Spotify | Apple Podcasts

 

 

 

ESG

השקעות אחראיות משנות את העולם העסקי הגלובלי. אנחנו משרד עורכי הדין הראשון להרים את הכפפה ולפתוח פרקטיקה ייחודית, כחלק מחברת הייעוץ שלנו, בה יינתן שירות ייעוץ אסטרטגי לאחריות תאגידית ודיווחים בהתאם.
עד כאן כולנו מעודכנות.ים, אבל מה כל זה בעצם אומר, מאיפה זה צמח, איך זה הגיע אלינו ומי השחקנים שהניעו ומניעים את ההטייה החדשה של השוק? כל זאת ועוד, בפרק החדש של הפודקאסט שלנו, בו מתארחים גלית עופר, ד"ר ליעד אורתר, וענת לוין, מנכ"לית בלאקרוק ישראל. פרק מרתק ומומלץ!

Spotify | Apple Podcasts

 

 

Aviation & Global Alliances

בפרק שעוסק בתעופה ובבריתות בינלאומיות, משוחחים דוד שפרכר, שותף בשבלת וראש פרקטיקת תעופה, תחבורה ותיירות, צ'ארלס ג'ונסון, מנהל השיווק בחברת התעופה אייר סיישל ורובי ניסן, מייסד במשותף וסמנכ"ל הפיתוח העסקי בחברת Fetcherr על השפעות המגיפה על תעשיית התעופה ועל ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום.
נאחל לשנה הבאה עם מדינות שכולן בצבע ירוק!

 

Spotify | Apple Podcasts

 

DOING BUSINESS IN JAPAN

הצטרפו ליורם ראב"ד, שותף וחבר ועדת הניהול בשבלת, ואורי ישראלי, שותף מנהל במגנטה ונצ'ר פרטנרס, בשיחה על הפערים התרבותיים בין ישראל ליפן וכיצד ניתן לגשר עליהם, השפעות מגיפת הקורונה על השוק היפני, ההזדמנויות והשינוי בחשיבה העסקית.

Spotify | Apple Podcasts

 

building smart cities

הצטרפו לגלית עופר, שותפה וראש מחלקת איכות הסביבה וקיימות בשבלת, ולגבי קמינסקי, מנהל ב-CityZone, לשיחה על מודל העיר החכמה, שקושר בין כל תחומי חיי הקהילה האורבניים, מהטכנולוגיות החמות שישנו את עתידנו, דרך האתגרים הפוליטיים, הסוציו-אקונומיים והמשפטיים שבדרך, ועד לטיפים לסטרטאפיסט המתחיל.

Spotify | Apple Podcasts

 

Being a unicorn

בפרק החדש של The Insiders שוחחנו עם אודי זיו, מנכ"ל ארניקס, וגדי אוזן, שותף במחלקת ההייטק, על חדי קרן, שמזמן עזבו את עולם הפנטזיה הישר למחוזות ההייטק.

לפרק תוכלו להאזין בספוטיפיי, Apple Podcasts, Google Podcasts, ובכל אפליקציות הפודקאסטים.

Spotify | Apple Podcasts

 

Blockchain

בפרק החדש של The Insiders העוסק בבלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפיים שוחחנו עם מירי ביקל, ראש מחלקת מיסים, ושאול אדרת, ראש פרקטיקת בלוקצ'יין ומטבעות חכמים וראש פרקטיקת פינטק, על הנושאים החמים בתחום: כיצד הבלוקצ'יין משנה את חיינו, מהם השימושים השונים בו, כיצד תראה הכלכלה העתידית ואיך מערכת המשפט מתמודדת עם כל זה?

לפרק תוכלו להאזין בספוטיפיי, Apple Podcasts, Google Podcasts, ובכל אפליקציות הפודקאסטים.

Spotify | Apple Podcasts

 

DATA PRIVACY

הפרק עוסק בסוגיות בוערות בדאטה ובפרטיות. שוחחנו עם ניר פיינברג, שותף ומוביל מחלקת הסייבר, מידע ופרטיות בפירמה, על מה המשמעות של פרטיות בעידן שלנו, האיזון העדין ביחסי משפט וטכנולוגיה, מגמות עולמיות ברגולציית פרטיות והשפעתן על חברות הביגטק, סוגיית החיסונים ועוד.

לפרק תוכלו להאזין בספוטיפיי, Apple Podcasts, Google Podcasts, ובכל אפליקציות הפודקאסטים.

Spotify | Apple Podcasts

 

The New Work

בפרק הבכורה, שוחחנו עם הדס רקח-דביר, שותפה וראש מחלקת דיני העבודה בשבלת ואפרת דגן, Head of Global Talent Acquisition בנקסט אינשורנס, על עולם העבודה החדש. כחלק מתהליך החזרה הברוכה לשגרה (מחזיקים אצבעות!), ובניסיון להגדיר אותה דרך המונחים החדשים אליהם התרגלנו, נראה לנו שזה מקום טוב להתחיל בו את מסענו.

לפרק תוכלו להאזין בספוטיפיי, Apple Podcasts, Google Podcasts, ובכל אפליקציות הפודקאסטים.

Spotify | Apple Podcasts