הייטק וקרנות הון סיכון

מחלקת ההיי-טק וההון סיכון הינה מחלקת הדגל של שבלת ומהווה את אחת המחלקות הגדולות מסוגה בארץ. היא זוכה באופן עקבי לדירוג הגבוה ביותר במדריכי הדירוג הבינלאומיים. אנו מלווים באופן אישי יזמים, חברות הזנק, חממות טכנולוגיות, חברות טכנולוגיה בוגרות, קרנות הון סיכון, מוסדות אקדמיים, חברות רב-לאומיות ומשקיעים פרטיים. הצוות הרב-תחומי שלנו כולל מומחים מובילים ומוכרים בתחומם. כל אחד מתמחה בשטח אחר במגזר ההיי-טק, ומביא עמו ידע משפטי מעמיק, תובנה מסחרית, הכרות עם השוק וניסיון ללא אח ורע בכל ענפי הטכנולוגיה.

פרקטיקת ההייטק בשבלת מציעה מענה מלא לצרכי חברות טכנולוגיה בכל שלב במחזור חייהם. החל מחברות הזנק וכלה בתאגידים רב-לאומיים, מרכזי מו"פ ומרכזי שיתוף טכנולוגי. צוות ההיי-טק וההון סיכון שלנו מורכב מ-90 אנשי מקצוע, בניהם 20 שותפים, בעלי ניסיון מקיף בתחומי מדעי החיים, רפואה דיגטלית, קמעונאות, פינטק, תקשורת, ניו מדיה, קלינטק וסייבר, מוביליות ותחומי היי-טק חדשים רבים נוספים.

כחלק מהדנ"א היזמי של שבלת, מחלקת ההיי-טק וההון סיכון הייתה הראשונה בישראל שהכירה בחשיבותן של טכנולוגיות מתפתחות כמו בלוקצ'יין וחוזים חכמים, הנפקת מטבע מבוזר (קריפטוגרפי), והגיבה במהירות באמצעות פיתוח המומחיות המשפטית הרלוונטית.

לצוות ניסיון רב בליווי תוכניות מימון ממשלתיות, והקשרים ארוכי השנים שלנו עם משקיעים בעלי פרופיל גבוה ומובילים אסטרטגיים בתעשייה מאפשרים לנו ליצור ערך משמעותי עבור כל הצדדים.

לקוחות המשרד נהנים משירותי ערך מוסף , פיתוח עסקי ללקוחות המשרד, מינוף קשרינו ברחבי העולם לטובת צמיחה והרחבה של פעילות לקחותינו ברחבי העולם, אנו שותפים לצוות החשיבה האסטרטגי של החברה ומדריכים את ההנהלה בכל ההיבטים המשפטיים והמסחריים של פעילותה.

קוד פתוח

תוכנת קוד פתוח הפכה לרכיב מהותי, חיוני, יעיל ומשתלם בעולם פיתוח התוכנה. בד בבד, השימוש בקוד פתוח מעלה סוגיות רגישות הנוגעות לקניין רוחני, אחריות, זכויות יוצרים ונושאים נוספים.

למחלקת קוד פתוח בשבלת ידע מעמיק וניסיון רחב היקף בקשת הנושאים המתעוררים בקשר עם שימוש בקוד פתוח, שנעשה על ידי לקוחות מגוונים – החל מסטארטאפים וכלה בחברות טכנולוגיה בינלאומיות, אותן היא מנחה בגיבוש ויישום מדיניות ונהלי עבודה לשימוש בקוד פתוח המותאמים ספציפית לארגון, בביצוע ניתוחים משפטיים, בסוגיות רישוי וציות, וכן בייעוץ לפרויקטים מבוססי מודל קוד פתוח.

עורכי הדין שלנו מנחים את לקוחותינו בנושאי קוד פתוח המתעוררים בשוטף, כמו גם בקונטקסט של ביצוע או קבלת השקעות וכן אגב מיזוגים ורכישות, לרבות בביצוע הליכי בדיקות נאותות על נושאי קוד פתוח, פתרון שאלות שונות והכוונה בנושא.

קמעונאות וצרכנות

שוק הקמעונאות עובר שינויים רבים וציפיות הצרכנים משתנות גם הן. ארגוני קמעונאות וחברות רבות של מוצרי צריכה נעזרים בטכנולוגיה כדי להתאים את שירות הלקוחות שלהם למציאות החדשה. תהליך טרנספורמציה עשוי להיות חלק ממהלך משמעותי התומך באסטרטגיה העסקית, פותר אתגרים מרכזיים ופותח דלת לנתיבי צמיחה חדשים.

לישראל תפקיד מרכזי בפיתוח טכנולוגיות לענף הקמעונאות. מעצם היותה "אומת הסטארט אפ", היא מושכת אליה משקיעים וחברות רב-לאומיות רבות בתחום זה.

מחלקת הקמעונאות של שבלת מודעת להיקף פעילותן הנרחב של חברות קמעונאות. הן פעילות בשלל שווקים גאוגרפיים, פלחי שוק שונים וסביבות תפעוליות – מרשתות חנויות ארציות ובינלאומיות גדולות ועד רשתות אזוריות קטנות, ממשווקי צד שלישי המוכרים באתרי האינטרנט ועד פלטפורמות מסחר אלקטרוני גלובליות. יש להן גם עובדים במדינות רבות המוכרים ישירות לצרכן. על כן, הקמעונאים היום חשופים יותר לרגולציה ונדרשת להם הנחיה רבה בפעילותם היומיומית.

המחלקה שלנו פועלת בשיתוף פעולה כצוות רב-תחומי המעניק שירותים משפטיים מקיפים הדרושים ללקוחותינו קמעונאות הן בעסקאות והן בפעילותן היומיומית בזירה המקומית והבינלאומית. בנוסף לניסיוננו הרב בייעוץ לארגונים מובילים בתחום אשר מטמעים חדשנות בשוק זה, יש לנו קשרים מצוינים עם איגודי תעשייה מרכזיים המעניקים לנו הבנה מעמיקה של המגזר ומאפשרים לנו לייעץ לחברות קמעונאיות, חברות טכנולוגיה פורצות דרך ויזמים כיצד לחדור לשווקים ולהתרחב ולצמוח בצורה יעילה ומוצלחת.

מסחר אלקטרוני

התפתחותו המהירה של המסחר האלקטרוני טומנת בחובה מגוון יתרונות לעסקים ולצרכנים, אך יש לה גם השלכות משפטיות משמעותיות רבות על הסכמי שירות וחוזי שיווק, אבטחת נתונים וציות לתקנות פרטיות, סוגיות קניין רוחני ורישוי והיבטים רבים אחרים.

הצוות העוסק בתחום המסחר האלקטרוני בפירמה מייעץ לקמעונאים, מפיצים, ענקיות אינטרנט וספקי תשלומים בנושאי פעילויות קמעוניות דיגיטליות, מסחר ופלטפורמות מקוונים. כיוון שמסחר אלקטרוני חוצה גבולות גאוגרפיים, אנו מייעצים ללקוחות על המורכבויות המשפטיות הכרוכות במכירות מקוונות חוצות גבולות.

אנו מסייעים לקמעונאים לרכוש פתרונות מסחר אלקטרוני ארגוניים ומבטיחים כי טכנולוגיית הפלטפורמה ותכונותיה התפעוליות עובדות היטב עם מערכות, תהליכים וערוצים עסקיים מרכזיים. אנו מבטיחים ללקוחותינו תאימות לתקנות הרלוונטיות ומיישמים מנגנוני חוזים נאותים המאפשרים לפקח ביעילות על השימוש בפלטפורמה הדיגיטלית, לרבות דרישות רישוי, תקנות ספציפיות לענף, הסכמה של משתמשים, פרטיות ואבטחת מידע, תנאי מכר, סעיפי קניין רוחני, כגון הגנה על מותג, שמות דומיין, שימוש בהסכמה של צד שלישי ורישוי של תוכן קנייני.

"צוות איכותי, מקצועי וקשוב במיוחד. ייעוץ פרקטי עם אוריינטציה עסקית מסחרית ברורה"

– Legal 500 EMEA

הצוות

דירוגים